Oryginalne MTC

Sposób za taśmy

Podstawy Medical Taping Concept zostały opracowane w Japonii oraz Korei w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas metoda tapingu była opierana na założeniu, iż ruch oraz aktywność mięśniowa są podstawą do odzyskania i utrzymania zdrowia. Słuszność tego twierdzenia popiera fakt, iż mięśnie służą nie tylko do poruszania ciałem, ale również mają ogromny wpływ na cyrkulację krwi i limfy oraz termoregulację organizmu. Nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni może wywołać szereg niepożądanych objawów i poważnych dolegliwości. W duchu tej idei, opracowano specjalny rodzaj elastycznej taśmy, która wspiera mięśnie w ich funkcji nie ograniczając swobody ruchów. Stosując terapię osłabionych mięśni metodą tapingu zostaje aktywowany wewnętrzny proces leczenia organizmu.

Rozwój Medical Taping Concept

W 1998 roku holenderska firma FysioTape BV rozbudowała Medical Taping Concept łącząc go z najwyższej jakości taśmą Cure Tape. W miarę rozwoju tapingu szybko okazało się, że jest on bardzo uniwersalny i możne być stosowany nie tylko w problemach mięśniowych. Zostały opracowane nowe techniki zastosowania taśm w stanach zapalnych, obrzękach limfatycznych i krwiakach, korekcji wad postawy, dolegliwościach przeciążeniowych (np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty).

Na całym świecie lekarze, fizjoterapeuci, masażyści, specjaliści sportowi pracują metodą Medical Taping Concept. MTC jest rewolucyjną metodą leczenia, która różni się od konwencjonalnych metod tapingu. Obecnie specjalne kursy Tapingu Medycznego, prowadzone przez certyfikowanych instruktorów MTC, oferowane są dla wielu grup zawodowych w obrębie sektora zdrowia publicznego na całym świecie.

Wielu specjalistów uważa Taping Medyczny za nięzbędny element prowadzonych przez nich terapii.

W celu uzyskania informacji o kursach skontaktuj się z dystrybutorem w Twoim kraju.

Będziemy szczęśliwi mogąc pomóc Ci w przyszłości.

#8